Категорија : Вести

Македонија Топ вести

Кривични пријави за советникот од Охрид Нефи Усеини и неговиот брат

Дејан Дејан
Полицијата поднесе кривични пријави против советникот во Општина Охрид Нефи Усеини и против уште едно лице, во врска со вчерашниот инцидент кој се случил пред...
Ковид19 Македонија Најважни

Нови 108 случаи на Ковид-19 од 1902 тестирања, двајца починати и 112 оздравени

Дејан Дејан
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1902 тестирања, а регистрирани се 108 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-45, Куманово-18, Дебар-1,...
Избори 2020 Македонија Најважни

Мицкоски: Новата влада ќе биде антиреформска и ќе го штити криминалот и корупцијата

Дејан Дејан
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека договорот за владина коалиција меѓу претседателите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети е...
Свет

Демократите и официјално го номинираа Џо Бајден за претседателски кандидат

Дејан Дејан
На вториот ден од националната конвенција на Демократската партија Џо Бајден и официјално беше номиниран за претседателски кандидат за изборите во ноември, кој за влез...
Ковид19 Свет

Носењето маска ќе биде систематско на работните места во Франција

Дејан Дејан
Носењето маска ќе биде систематско на работните места во Франција, што подразбира и во отворените работни простори – канцеларии (опен спејс), соопшти француската министерка за...
Ковид19 Македонија Најважни

Се намалува бројот на нови позитивни на КОВИД-19 во однос на претходните недели

Дејан Дејан
Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје, од 10 до 16 август се направени вкупно 11 605 тестирања на КОВИД-19,...
Свет Топ вести

Училиштата во Грција од 7 септември ќе работат во полн состав и со зголемени мерки на заштита

Дејан Дејан
По едногласната препорака на Комисијата за заштита на јавното здравје од Ковид-19 при Министерството за здравство на Грција, се планира повторното отворање на сите училишни...
Ковид19 Македонија Најважни

Задолжителен ПЦР тест за патниците од Косово кои транзитираат низ земјава, предлага Комисија за заразни болести

Дејан Дејан
Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок донесе одлука да се воведе задолжителен ПЦР тестирање за патниците од Косово кои минуваат низ нашата држава. Како...
Свет

Белорусија започна воени вежби на границата со Литванија

Дејан Дејан
Белоруската војска започна со воени вежби кои ќе траат до четврток во близина на границата со Литванија, земја членка на НАТО. Литванските одбранбени власти добиле...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе