Категорија : Вести

Македонија

Нападнат Љупчо Палески, МВР работи на расчистување на случајот

Дејан Дејан
Претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е бpyтално нaпaднат и пpeтепан. „На 17.09.2020 год. околу 17.15 час. пријавено е дека на ул.Златко Шнајдер од...
Македонија Најважни

Поради лажна дојава за бомба блокиран реонот околу Универзална сала

Дејан Дејан
Реонот околу Универзалната сала во центарот на Скопје беше под блоката. Неофицијално дознаваме дека имало дојава за поставена бомба. Од МВР за Телма велат дека...
Македонија Топ вести

Насер Нуредини: Мора да се работи долгорочно за да се спаси Преспанското езеро

Дејан Дејан
Водостојот на Преспанското езеро е алармантен но која е причината, дали станува збор за природен процес, недостаток на врнежи или пак човечки фактор допрва ќе...
Свет Топ вести

(видео)Скандал со досиејата на Специјалниот суд за Косово, оставка на меѓународен обвинител

Дејан Дејан
Скандал со досиејата на Специјалниот суд за Косово. Маскирани лица денеска повторно, како пред една недела, предадоа доверливи документи во Организацијата на воените ветерани на...
Вести Најважни

Османи не сака да ги коментира забелешките од Бугарија, од Владата став дека навреди не водат кон пријателство

Дејан Дејан
Шефот на дипломатијата Бујар Османи не знаел за забелешките од Бугарија на преговарачката рамка на ЕК за земјава пред да бидат објавени од медиумите и...
Македонија Топ вести

Влада: Tврдењата и изјавите кои содржат навреди не водат кон пријателство

Дејан Дејан
Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Република Бугарија создава правна рамка и нуди инструменти за менаџирање на билатералните прашања и ние сме посветени на...
Македонија

Истрагата за Попис привршува, Ахмети ќе биде сослушан во обвинителството на 2 октомври

Дејан Дејан
Еден месец по сослушувањето во специјалното обвинителството за воени злосторства на Косово, лидерот на ДУИ Али Ахмети ќе треба да го посети и поранешното специјално...
Македонија

Матично сè уште нема струја – скопјани не можат да извадат ниту еден документ веќе цела недела

Дејан Дејан
Ниту една недела не беше доволна за надлежните да го санираат дефектот кој настана по пожарот во Инспекторатот за животна средина, во зградата со повеќе...
Македонија Топ вести

Едно дете позитивно на корона вирус во градинка во Струмица, во изолација две воспитувачки и 11 дечиња

Дејан Дејан
Втор случај на дете позитивно на корона – вирусот во градинка во земјава. Една група во централната градинка во Струмица од денеска е затворена, а...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе