Категорија : Македонија

Македонија Топ вести

Триесетина угостители ги откажале сите свадби и забави

Дејан Дејан
Триесетина угостители и сопственици на објекти за организирање на свадби денеска го инфромирале Државниот пазарен инспекторат дека ги откажале сите свадби, забави и концерти кои...
Македонија

Изминатата година малолетници најмногу се тепале и боделе со ножеви од етнички причини

Дејан Дејан
Избоден малолетник, претепан малолетник, каменуван автобус на ЈСП, дивеење на навивачка група. 2019 телефонот на МВР, заѕвонил 159 пати заради пријави за насилство. Безмалку за...
Избори 2020 Македонија

Управен суд денеска ќе ги разгледа тужбите поднесени од АА и Алтернатива и од Интегра 

Дејан Дејан
Управниот суд за денеска закажа повеќе јавни расправи по поднесените 75 тужби од Алијанса за Албанците и Алтернатива, како и една тужба поднесена од Интегра....
Македонија Најважни

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Статутарни измени со кои се ограничува мандатот на претседателот на партијата

Дејан Дејан
ЦК на ВМРО ДПМНЕ на вечерашната седница донел две крупни одлуки, соопшти на прес – конференцијата, соопшти Панче Тошков, претседател на статутарната комисија на ВМРО-ДПМНЕ....
Македонија

Објектот кај „Мавровка“ е дивоградба – Општина Чаир тврди дека ќе биде урнат

Дејан Дејан
Ниту е издадено решение за градба, ниту објектот кај „Мавровка“ се гради законски – велат од Општина Чаир за Телма. Мајсторите и денес се на...
Ковид19 Македонија

Изминатата седмица за нијанса помалку заболени, а највеќе се заразила старосната група од 40-49 години

Дејан Дејан
1.038 нови случaи само минатата недела, 35 пациеnти помалку од претходната, но и помалку тестирања. Короната се ширела во 26 градови, а најмногу нови случаи...
Македонија

Напорна потрага по хакерите кои удрија на ДИК и изборниот систем

Дејан Дејан
Постојано работиме, а првичните резултати од истрагата ќе ги соопштиме за неколку дена и ќе го известиме обвинтелството за наодите, кратко ни одговорија од МВР-одделот...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе