Вести Македонија Топ вести

КОД: Наместо финансиска помош за ЕСМ совети како да се извлечат од финансиската криза

Во голема финансиска дупка и загуба е државната енергетска компанија ЕСМ која е најголем производител на струја за домаќинствата.

Државната помош престана, а наместо тоа како што објавува КОД, на ЕСМ им се даваат совети и препораки како да се извлечат од финансиската криза. Според некои информации, долгот на Електрани е околу 200 милиони евра.

Во КОД вечерва и ин мемориам – интервју со првиот претседател на Собранието Стојан Андов кој за КОД пред 6 години откри како на тајна средба во Швајцарија во 1992-рата, на обичен лист хартија, дошол првиот предлог за решавање на спорот со името во Грција. Емисијата е по вечерните вести на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Уапсени тројца браќа за убиството во гостиварско Дебреше во полициска акција „Обрач“

Дејан Дејан

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе