Категорија : Временска прогноза

Временска прогноза

Сончево со умерена облачност, попладне во делови од земјата со локален дожд – Временска прогноза за 13.5.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне особено во западните и јужните делови од земјата ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за...
Вести Временска прогноза

Променливо облачно и потопло со сончеви периоди, попладне локална нестабилност – Временска прогноза за 12.5.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до...
Вести Временска прогноза

Викендов со нешто попријатна временска состојба – Временска прогноза за 11.5.2024

Дејан Дејан
Во сабота ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи...
Временска прогноза

Локално со поинтензивни процеси, во форма на невреме со пообилен дожд за кус временски период – Временска прогноза за 9.5.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно и нестабилно, на некои места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за...
Временска прогноза

Променливо облачно, попладне нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи – Временска прогноза за 8.5.2024

Дејан Дејан
Променливо облачно, попладне нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со обилен пороен дожд за...
Вести Временска прогноза

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне изолирана нестабилност – Временска прогноза за 7.5.2024

Дејан Дејан
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен...
Временска прогноза

Претежно сончево и потопло – Временска прогноза за 5.5.2024

Дејан Дејан
Претежно сончево и потопло, попладне во планинските подрачја со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Наутро...
Временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд – Временска прогноза за 4.5.2024

Дејан Дејан
Првиот ден од викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во должина на Повардарието...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе