Категорија : Uncategorized

Uncategorized Избори 2024

Таравари: Шест месеци се добар период во кој треба да поминат уставните измени

Дејан Дејан
  Има еден договор меѓу нас, „Вреди“ и ДУИ, не потпишан, туку џентлменски, од пред повеќе месеци, дека европската интеграција би била приоритет за државата....
Uncategorized Избори 2024

Ванковска во Гевгелија и Богданци: Укинување на Охридскиот, Преспанскиот и Бугарскиот договор кои ја влечат нашата татковина надоле

Дејан Дејан
Кандидатот за претседател од Левица, Билјана Ванковска, на денешните средби во Гевгелија и Богданци уште еднаш го повтори цврстиот став искажан за укинување на трите...
Uncategorized Вести Култура

Во Битола започна грчкиот филмски фестивал ,,Киненова”

Дејан Дејан
Синоќа се отвори четвртиот фестивалот на грчкиот филм во Битола. Беше испратен од страна на бројни актери, режисери и дипломати, но и луѓе од сферата...
Uncategorized Вести Македонија Топ вести

Заблуда е дека 24 април е предјадење, а главното јадење е 8 мај – Ванковска со порака до гласачите

Дејан Дејан
Под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“, Билјана Ванковска, како кандидатка на Левица, денеска официјално ја започна кампањата за претседател. Професорката вети чесна и интересна...
Uncategorized Вести Македонија Топ вести

Османи со автобус во кампања

Дејан Дејан
По примерот на американските политичари, кандидатот за претседател на државата, Бујар Османи, кампањата ќе ја води од автобус со кој ќе ја обиколи државата. Симболично...
Uncategorized

ДУИ ги претстави носителите на кандидатските листи во сите шест изборни единици

Дејан Дејан
Коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ ги презентираше носителите и коносителите на кандидатските листи за претстојните парламентарни избори кои вчера ги доставија до Државната изборна...
Uncategorized Вести Свет

Зеленски ги отпушти првиот помошник и тројца советници

Дејан Дејан
Украинскиот претседател Володимир Зеленски разреши од должност неколку блиски соработници, меѓу кои и својот прв асистент, Сергеј Шефир, јавуваат медиумите во Украина. Шефир беше именуван...
Uncategorized

Македонија одбележува четиригодишнина од зачленувањето во НАТО и 32 години од формирање на Генералштабот на АРМ

Desk
Четири години членство во НАТО и 32 години од формирањето на Генералштабот на АРМ. Високи државни претставници и првите луѓе на Генералштабот се собраа на...
Uncategorized Вести Економија

Еуросупер БС-95 од полноќ поскапува за два денара, Еуросупер БС-98 и дизелот по стара цена

Дејан Дејан
Еуросупер БС-95 од полноќ поскапува за два денара, додека цените на останатите нафтени деривати остануваат непроменети, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе