Автор : Дејан Дејан

Свет

Средба на Столтенберг и Хоти, посветена на безбедноста на Западен Балкан

Дејан Дејан
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се сретна денеска со косовскиот премиер Авдулах Хоти во седиштето на НАТО во Брисел, при што разговараа за актуелните...
Македонија

(видео)Петмина повредени во сообраќајка на Партизанска

Дејан Дејан
Превртен автомобил на средина на коловозот остана неколку часа поради полицискиот увид. Во директен судир поради непочитување на семафорската сигнализација 5 луѓе се повредени во...
Вести Економија

Со субвенции за извоз на винско грозје- владата планира решавање на лозарската криза

Дејан Дејан
Субвенции за извоз на илјадници тони винско грозје во странство- ова е предлогот на владиниот тим предводен од премиерот Заев и министерот за земјоделие Аријанит...
Македонија Најважни

Прослава под маски за 29-тиот роденден на државата

Дејан Дејан
Свеченото менување на државното знаме ја отвори прославата на 29-тиот роденден на државата. Прослава под маски и во владиниот двор. Првиот ден на независноста кој...
Економија

Почна да се остварува црното сценарио во текстилниот сектор

Дејан Дејан
Почна да се остварува црното сценарио во текстилниот сектор, за што пред неколку месеци алармираа и од  кластерот. Намалените порачки принуди неколку конфекционери во земјава...
Македонија Најважни

Починати се 8 лица, бројот на заболени од Ковид – 19 се спушти под 10% на дневно ниво

Дејан Дејан
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1384 тестирања, а регистрирани се 99 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-33, Куманово-7, Штип-5,...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе