Автор : Дејан Дејан

Ковид19 Македонија Најважни

Непознато е како ќе се одвива наставата во училиштата – од МОН сè уште молк

Дејан Дејан
20 дена до почетокот на новата учебна, а одлука од надлежните се уште нема. Како ќе се одвива наставата не се знае, а поделени ставови...
Спорт Фудбал

Манчестер Јунајтед фаворит во дуелот со Копенхаген

Дејан Дејан
Данскиот вицепрвак Копенхаген оваа сезона по четврти пат во тридецениската клупска историја е дел од елиминациската фаза во некое од двете европски клупски натпреварувања. Копенхаген...
Спорт Фудбал

Нејмар заработува колку цел тим на Аталанта

Дејан Дејан
Во пресрет на четврт-финалното соочување меѓу Пари Сен Жермен и Аталанта, италијанските медиуми објавија интерсен податок според кој Нејмар заработува идентична сума со комплетниот буџет...
Свет Топ вести

Еден прегазен, 120 повредени на протестите во Минск, обвинувања за изборен фалсификат

Дејан Дејан
Која е причината што членовите на изборната комисија на ова гласачко место во Минск со скали се симнуваат од прозорецот на вториот кат. Со себе...
Македонија Најважни

Нухиу ги потпиша актите за двојазични полициски амблеми

Дејан Дејан
Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на Фејсбук објави дека се потпишани нормативните акти за амблемите на полициските униформи и на албански јазик. – Ги...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе