Вести Свет

Турист пронајден мртов во близина на КРФ

Исчезнат американски турист е пронајден мртов на плажа на мал грчки остров западно од Крф.

Телото на мажот било пронајдено на карпеста, прилично оддалечена плажа на островот Матраки од друг турист во неделата.

Неговиот домаќин, грчко-американски пријател, го пријавил како исчезнат во четвртокот.

Туристот последен пат бил виден во вторникот во кафуле во друштво на две туристки кои потоа го напуштиле островот.

Веднаш не биле достапни дополнителни детали за жртвата, како што се неговото име или родниот град.

Матраки, кој има 100 жители, е шумовит остров со површина од 3,9 квадратни километри, западно од попознатиот остров Крф.

Ова е последниот во серијата неодамнешни случаи кога туристи загинаа или исчезнаа на грчките острови.

Некои, ако не и сите, тргнале на планинарење на многу топло време.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Собранието ги изгласа 20-те предложени заменици министри

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе