Вести Македонија Топ вести

Две лица загинаа во тешка сообраќајка кај ТИРЗ Штип

Тешка сообраќајна несреќа се случи на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на ТИР зоната во Штип.

Според првичните информации во несреќата, која се случила околу 14 часот и 25 минути  животите ги загубиле две лица.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврдува дека на овој експресен пат има тешка сообраќајна несреќа.

Во тек е увидот и обезбедувањето на местото на несреќата од страна на полицијата.

Несреќата се случила помеѓу две патнични возила.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе