Промо тв Серии

УБИЕЦОТ ПОКРАЈ ЕЗЕРОТО

Во Анеси, Лиз Стокер, полицаец и Кловис Бувие, жандарм, водат мирен живот и се грижат за нивното прво дете Том, кој има само девет месеци. Мајката ја продолжи својата професионална кариера и сега се пред нов предивик да отворат тешка истрага и да се обидат да уапсат страшен убиец на жени…

Пронајдени се тела на две жени,убиени една по друга. Лиз и Кловис не се сомневаат дека е дело на сериски убиец. Ова на Лиз ѝ буди болни спомени, и таа мора да се соочи со своето минато. Кловис се соочува со своите демони, но, тие двајца ќе мора да се здружат и да работат како тим ако сакаат да успеат да го пронајдат убиецот.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

БАТИСТ- сериски филм

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе