Uncategorized Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Триумф на Македонија ЃП за одржување на чекор со водечките

Во натпревар од 10. коло во домашното фудбалско првенство Македонија ЃП ја совлада Академија Пандев со 3:1 и го задржа чекорот со водечките екипи во битката за самиот врв на табелата.

Домаќинот поведе со голот на Арби Воша уште во втората минута. Во последните моменти од првото полувреме Марио Маслаќ израмни на 1:1, а во продолжението од средбата Македонија ЃП постигна уште два погодоци преку Филип Мишевски и Халид Абдул Басит за триумф и нови три бода.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе