КОНТАКТ

Драма за двајца отпадници, една луда жена и затвореник кои си ги спасуваат животите. Жана и Јанко се ослободени во ист ден, таа од психијатриската болница а тој од затвор. Овие две сосема спротивни личности се принудени да се здружат, при што откриваат дека всушност се познаваат од поодамна. Тие одлично фунционираат заедно, но тогаш Жана ја открива вистината. Откако Јанко признава дека сѐ што сторил за неа било за пари, Жана повторно паѓа во апатија…

Режија: Сергеј Станојковски; Улоги: Лабина Митевска, Никола Којо, Петар Мирчевски

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ