Категорија : Uncategorized

Uncategorized

Македонија одбележува четиригодишнина од зачленувањето во НАТО и 32 години од формирање на Генералштабот на АРМ

Desk
Четири години членство во НАТО и 32 години од формирањето на Генералштабот на АРМ. Високи државни претставници и првите луѓе на Генералштабот се собраа на...
Uncategorized Вести Економија

Еуросупер БС-95 од полноќ поскапува за два денара, Еуросупер БС-98 и дизелот по стара цена

Дејан Дејан
Еуросупер БС-95 од полноќ поскапува за два денара, додека цените на останатите нафтени деривати остануваат непроменети, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена...
Uncategorized Македонија

А1 и Нетфликс договорија соработка – корисниците ќе имаат пристап до најголемата видеотека

Дејан Дејан
Како дел од стратешкото партнерство на А1 Телеком Австрија Групацијата со Netflix, А1 Македонија станува првата телекомуникациска компанија на домашниот пазар што ја нуди оваа водечка...
Uncategorized

47 „Денови на македонска музика“ започнуваат со концерт на Воениот оркестар

Дејан Дејан
Годинашново, 47 издание на Фестивалот „Денови на македонска музика“, ќе започне в петок (22.март) со концерт на Воениот оркестар на Армијата на РСМ, под диригентска...
Uncategorized Вести Магазин

(Видео) Хуманоидниот робот Мохамед непримерно допре репортерка на технолошка конференција со Ријад

Дејан Дејан
На неодамнешната технолошка конференција Leap 24 во Ријад, Саудиска Арабија дојде до инцидент со хуманоидниот робот по име Мохамед. Тој, за време на презентација, наизглед...
Uncategorized

Макрон: Не треба да се исклучи можноста за испраќањето на западни трупи во Украина

Дејан Дејан
Францускиот претседател Емануел Макрон ги предупреди западните сили да не покажуваат знаци на слабост кон Русија, и ја повтори својата позиција дека не треба да...
Uncategorized Вести Македонија Најважни

Петличковски: Децата со три примени дози ДТП во последните шест месеци да можат во градинка, периодот за ревакцина од една година, се крати на шест месеци

Дејан Дејан
Децата кои ја завршиле примовакциналната серија во последните шест месеци, треба да им биде дозволено да влезат во градинка, со напомена дека ревакцината треба редовно...
Uncategorized Временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 14.3.2024

Дејан Дејан
Ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови претежно во планинските региони ќе има слаб дожд.  Во текот на денот ќе дува...
Uncategorized Вести Македонија Топ вести

Шеваљ Муареми во Дубаи – МВР распиша потерница и бара негова екстрадиција

Дејан Дејан
Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и за уште...
Uncategorized Вести Свет Топ вести

Експлозии на Крим – масовен украински напад врз полуостровот, Русија соборила 38 дронови

Дејан Дејан
Татнежи од експлозии го затворија Керчкиот мост на Крим за сообраќај. Украина во текот на ноќта изведе масовни напади врз полуостровот, пришто руската противвоздушна одбрана...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе