Категорија : Македонија

Македонија Топ вести

Општина Чаир повторно распишува тендер, сега со повеќе пари за фирмата која би уривала кај Мавровка

Дејан Дејан
Општина Чаир ќе распише нов тендер за уривање на дивоградбата кај Мавровка. Овој пат се предвидени повеќе средства за да се привлечат фирмите кои би...
Македонија Најважни

Министерството за здравство: 103 новозаболени, тројца починати

Дејан Дејан
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-13, Куманово-26, Штип-5,...
Македонија

Разрешен директор на скопски Улици и патишта, во Струга полицијата му нашла кокаин

Дејан Дејан
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов преку ФБ објави дека го разрешил од функцијата директорот на ЈП „Улици и патишта“ Сенад Смаиловиќ. Смаиловиќ според податоци од МВР...
Македонија Топ вести

Од последици од Ковид-19 почина 58-годишна медицинска сестра од Берово

Дејан Дејан
Почина 58 годишна медицинска сестра од Берово. Таа е и првиот здравствен работник кој ја изгуби битката со вирусот од Малешевскиот регион. Нејзиниот сопруг, инаку...
Македонија Топ тема

Училишната година неизвесна – децата на државни натпревари во шах

Дејан Дејан
Пандемијата од Ковид ниту неизвесноста околу училишната година не ја поколеба Шаховската федерација да одржи Државно првенство за млади шахисти. Досега се пријавени 60 натпреварувачи,...
Ковид19 Македонија Топ вести

Стојанов: Ако есенва се влоши состојбата со Ковид 19, ќе се вратат рестриктивните мерки

Дејан Дејан
Летово бројот на заразени речиси секојдневно остана троцифрен, но есента отвора многу дилеми за надлежните . Со влошување на состојбата се враќаат рестриктивните мерки во...
Македонија Топ вести

„Напад“ врз банките од клиентите на Еуростандард – стечајниот управник вели: за десет дена ќе се знае состојбата со депозитите за исплата на штедачите

Дејан Дејан
Понеделнички, редовите во банките се одолжија. Покрај редовните, сите банки се под своевиден напад на доскорешните клиенти на Еуростандард банка кои досега земаа плата и...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе