Автор : Дејан Дејан

Македонија Најважни

Предлозите за заменици министри денеска предадени во собраниската архива

Дејан Дејан
Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни...
Македонија

Нуредини: Ќе се залага да нема компромиси со заштитата на животната средина

Дејан Дејан
Справувањето со аерозагадувањето, унапредување на управувањето со отпадот и отпадните води, заштитата на природата и биодиверзитетот, како и обезбедувањето на чиста води за сите се...
Ковид19 Свет Топ вести

Европските земји разгледуваат повоторно воведувае рестриктивни мерки

Дејан Дејан
Повеќе европски земји ја разгледуваат опцијата за повторно воведување на рестриктивни мерки по зголемувањето на бројот на новозаболени. Велика Британија, Франција, Шпанија, но и Чешка...
Македонија Најважни

Одлука на Врховниот суд Јанкуловска  ќе ја прими на слобода но ќе добие и упатен акт за во затвор

Дејан Дејан
Врховен ги забетонира казните за „Тенк“. Две години за Никола Груевски, четири за Гордана Јанкуловска и  четири ипол за Ѓоко Поповски. Пресудата за набавката на...
Македонија

Обвинителството бара построга казна од Апелација за сообраќајката кај Млечен

Дејан Дејан
Скопското обивнителство денеска вложи жалба на условната пресуда за сообракајката кај Млечен и му предложи на  Апелациониот суд да изрече построга кривична санкција за обвинетиот...
Македонија Најважни

Анке Холштајн: Билтатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка

Дејан Дејан
Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка, а од суштински интерес на Бугарија е да не се блокира процесот на проширување на...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе