Вести Свет Топ вести

Серија земјотреси на Крит

Серија земјотреси од кои најсилниот бил со јачина од 4,3 степени според рихтер го погодијав утрово Крит.

Првиот земјотрес бил забележан во 4:51 по локално време и бил со јачина од 2,8 степени според рихтер

Вториот и третиот земјотрес биле забележани во 5:57 и 06:00 локално време.

Во 6 и 17 по локално време следувал и најсилниот земјотрес со јачина од 4,3 степни а 2 минути подоцна следувал уште еден земјотрес со јачина од 3,2 степени според рихтер.

Зсега нема информации за материјална штета и човечки жртви

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Вчера имало проблем со електроенергетската мрежа во Македонија и можело да има сличен колапс и снемување струја како денеска во половина балкански држави, тврдат во БиХ?

Дејан Дејан

Во Пакистан експлодира бомба крај пат при што загинаа пет војници

Дејан Дејан

Нормализиран сообраќајот на патот Градско – Велес

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе