Вести Македонија Топ вести

(Фото) Во Ларце се гласа без проблеми – до 9 часот гласале 100 избирачи од 993 во избирачкиот список

Избирачкото место 2101 во село Ларце, Општина Желино, во шестата изборна единица, е едно од седумте на кои денеска се прегласува на парламентарните избори.

Гласањето започнало навреме, во 7 часот. До 9 часот гласале 100 избирачи од 993 колку што се запишани во избирачкиот список и процесот се одвива без проблеми.

 

Државната изборна комисија (ДИК) го поништи гласањето на тоа избирачко место по изборите што се одржаа на 8 мај.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Вчера имало проблем со електроенергетската мрежа во Македонија и можело да има сличен колапс и снемување струја како денеска во половина балкански држави, тврдат во БиХ?

Дејан Дејан

Во Пакистан експлодира бомба крај пат при што загинаа пет војници

Дејан Дејан

Нормализиран сообраќајот на патот Градско – Велес

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе