Вести Македонија

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена мртва во хотелска соба во Охрид

Осумдесет и двегодишна Аргентинка била пронајдена мртва во хотелска соба во Охрид во која престојувала.

Случајот бил пријавен во СВР Охрид вчераутро во 07:15 часот. Веднаш бил извршен увид на лице место, а лекар на Итната медицинска помош констатитал смрт без видливи траги на насилство, соопштуваат од СВР Охрид.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе