Промо тв Серии

ТАЈНАТА НА ЕЗЕРОТО – понеделник до петок – 20:20


Le mystère du lac

Исчезнувањето на 16-годишното девојче ќе посее хаос во заедницата на малиот туристички град сместен на работ на езерото. Овоа мало место го трпи целиот товар од гласини и клевети кои ќе ги извалкаат неговите жители и ќе откријат тајни зад секоја фасада, водејќи ги иследниците кон лажни траги. Лиз Стокер, млада париска криминалистичка инспекторка, доаѓа во посета на нејзината мајка, која боледува од Алцхајмерова болест. Таа ќе се вклучи во оваа афера повеќе отколку што ѝ е потребно. Настаните ќе ѝ откријат една скриена страна на историјата од времето на нејзината адолесценција.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

БАТИСТ- сериски филм

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе