Филмови

КУЌАТА НА МАГИЧНИОТ ЧАСОВНИК –

Луис Барнавелт, откако ги изгубил родителите, е испратен во Мичиген да живее кај неговиот вујко Џонатан. Открива дека неговиот вујко е војник и влегува во светот на магијата и волшебствата. Но, оваа моќ не е ограничена само на добрите луѓе: Луис дознава за Исак Изард, злобен волшебник кој конструирал магичен часовник со црна магија, и додека постои ќе отчукува, одбројувајќи до судниот ден. Тој умрел пред да го заврши часовникот, но го скрил часовникот во својата куќа, каде што сега живее чичко Џонатан. Сега Луис и Џонатан мора да го најдат часовникот пред да заврши со одбројувањето и да стави крај на светот.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе