Временска прогноза

Повторно наоблачување – Временска прогноза за 22.11.2021

Рано наутро сѐ уште на места ќе биде ведро. Но, веќе претпладне со зголемување на облачноста и особено попладне со повремени врнежи од дожд кои најпрво ќе започнат на запад, а понатаму ќе се поместуваат и во други делови од земјава. Ветерот слаб до умерен од јужен правец.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска.

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Претежно сончево и многу топло, попладне во делови од земјата нестабилно – Временска прогноза за 24.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, во планинските подрачја локална нестабилност – Временска прогноза за 23.6.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала локална облачност и многу топло – Временска прогноза за 22.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе