Автор : Дејан Дејан

Македонија Најважни

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Статутарни измени со кои се ограничува мандатот на претседателот на партијата

Дејан Дејан
ЦК на ВМРО ДПМНЕ на вечерашната седница донел две крупни одлуки, соопшти на прес – конференцијата, соопшти Панче Тошков, претседател на статутарната комисија на ВМРО-ДПМНЕ....
Топ тема

Топ Тема 21.07.2020

Дејан Дејан
Стабилна влада или вовед во криза? Колку поделбата по етнички блокови и и националистичкиот печат на изборите ќе ја составуваат новата влада? Ударот за македонската...
Ковид19 Свет

Србија е во здравствена катастрофа – 350 лекари бараат смена на кризниот штаб

Дејан Дејан
Србија е во јавно-здравствена катастрофа оценуваат во отвореното писмо до владата во Белград и другите надлежни институции, повеќе од 350 доктори, кои се придружија на...
Култура

Музеите ги отворија вратите за посетителите

Дејан Дејан
Веднаш по галериите и музеите ги отворија вратите за посетителите. Со дезинфекција на рацете, задолжително растојание и одреден број посетители според здравствените протоколи и Археолошкиот...
Македонија

Објектот кај „Мавровка“ е дивоградба – Општина Чаир тврди дека ќе биде урнат

Дејан Дејан
Ниту е издадено решение за градба, ниту објектот кај „Мавровка“ се гради законски – велат од Општина Чаир за Телма. Мајсторите и денес се на...
Ковид19 Македонија

Изминатата седмица за нијанса помалку заболени, а највеќе се заразила старосната група од 40-49 години

Дејан Дејан
1.038 нови случaи само минатата недела, 35 пациеnти помалку од претходната, но и помалку тестирања. Короната се ширела во 26 градови, а најмногу нови случаи...
Македонија

Напорна потрага по хакерите кои удрија на ДИК и изборниот систем

Дејан Дејан
Постојано работиме, а првичните резултати од истрагата ќе ги соопштиме за неколку дена и ќе го известиме обвинтелството за наодите, кратко ни одговорија од МВР-одделот...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе