Вести Македонија

МВР потврди: Причина за смртта на Андонов е пад од покривна конструкција

Министерството за внатрешни работи потврди дека причина за смртта на поранешниот пратеник од СДСМ Миле Андонов е несреќа односно пад од покривната конструкција на неговата викендица на планината Осогово каде што извршувал градежени зафати.

Според истрагата, тој загинал веднаш при падот, а лекар од Итната медицинска помош од Кочани констатирал смрт.

По насоки на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Андонов беше дипломиран економист, а во три мандати, во периодот од 2008 до 2016 година беше дел од пратеничката група на СДСМ.

Почина поранешниот пратеник Миле Андонов

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе