Филмови

НЕСПОЈЛИВИ – петок, 24 мај 2024 -19:15

Врз основа на вистинска приказна…

Филип е богат квадриплегичар на кој му треба негувател кој ќе му помогне во неговата секојдневна рутина во неговиот пентхаус во Њујорк. Тој одлучува да го вработи Дел, поранешен затвореник пуштен на условно кој се обидува повторно да се поврзе со бившата и со неговиот мал син. И покрај тоа што доаѓаат од два различни света, неверојатно пријателство почнува да цвета. Римејк на францускиот филм од 2011 година.

Актери: Кевин Харт, Брајан Кранстон, Никол Кидман, Аја Наоми Кинг, Голшифтех Фарахани, Тејт Донован, Џулијана Маргулис.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе