Филмови

ЌЕ СЕ ГРИЖАМ ЗА ТЕБЕ – сабота, 04 мај 2024 – 22:15

Подготвена, со самоувереност слична на ајкула, Марла Грејсон е професионален, назначен од судот старател на десетици стари лица чии средства ги запленува и лукаво ги манипилира преку сомнителни, но легални методи. Тоа е добро подмачкан бизнис што Марла и нејзиниот деловен партнер и љубовник, Фран, со брутална ефикасност го користат на нивната најнова „цреша“, Џенифер Петерсон – богата пензионерка без живи наследници или семејство. Но, кога ќе се покаже дека нивната мета има една подеднакво темна тајна и врска со подземјето, Марла е принудена да се соочи во игра што само предаторите можат да ја играат – игра која не е ниту фер, ниту чесна.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе