Филмови

ЌЕРКАТА НА ВОЛКОТ – недела, 07 април 2024 – 22:15

Клер Хамилтон, жена-командос, се враќа дома од својата должност по неодамнешната вест за смртта на нејзиниот татко каде што ќе влезе во расправија со нејзиниот 13-годишен син Чарли.

Кога се рашири веста за големото наследство на Клер, Чарли е киднапиран и држен во заложништво. Побаран е откуп од локална банда трговци со луѓе предводена од личност позната само како „Татко“. „Таткото“ зема се што ќе посака од оние кои се послаби и им всадува искривено разбирање за честа и лојалност кон својата банда.

Очајна да го спаси својот син, Клер го фаќа Ларсен, киднапер кој станал заложник, што единствено ги знае ужасите на „семејството“ на „Таткото“. Таа го принудува Ларсен да ја води на опасно патување длабоко во планините каде што се среќаваат со Хобс, злобен член на бандата на „Таткото“. Со приближувањето на зимската бура, шансите за преживување почнуваат да се зголемуваат против Клер. За да го спаси својот син, Клер мора да формира неверојатен сојуз со киднаперот и да ја преживее дивината на далечниот север.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе