Вести Свет

ВИДЕО Сведоштво на Македонецот Матеја Николовски од Тајван каде имаше силен земјотрес

Македонецот Матеја Николовски кој е на привремен престој на Тајван, земјотресот го затекнал во градот Тајпеј.

Вели дека потресот бил силен, но луѓето реагирале смирено и животот брзо се вратил во нормала. Почнало да тресе додека Матеја бил на 12-ти кат во хотел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Тв Телма / TV Telma (@tvtelma)

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ДИК по обработени 99%: Предност од 182.386 гласови на Силјановска пред Пендаровски

Дејан Дејан

Резултати од прв изборен круг: Силјановска и Пендаровски во втор круг

Дејан Дејан

ФОТО ВЕСТ: Втор круг реприза од 2019-та, Силјановска и Пендаровски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе