Филмови

ТУНЕЛОТ -сабота, 30 март 2024 – 22:15

Секојдневно возите низ тунел, но дали ви паднало на памет дека нема излез за итни случаи? Што ќе направите ако се запали пожар?

Во студените норвешки планини, цистерна полна со бензин ќе удри во ѕидот на тунелот и ќе експлодира. Во тунелот ќе останат заробени цели семејства, тинејџери и туристи на пат кон дома за Божиќ. На едната страна на тунелот има снежна лавина и е невозможно да се дојде до влезот, а другата страна е исполента со отровен чад од експлозијата. Дали помошта ќе стигне на време?

Не ја пропуштајте возбудливата норвешка драма која се гледа во еден здив.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

МИЉА 22 -недела, 21 април 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЧЕЛИЧНА ПРАВДА – сабота, 20 април 2024 – 22:15

Дејан Дејан

ЅВЕЗДА ОД 100 КИЛА -сабота, 20 април 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе