Временска прогноза

Врнежливото  време продолжува – Временска прогноза за 27.11.2021

И во текот на утрешниот ден остануваме под влијание на влажна воздушна маса. Во најголемиот дел од земјата ќе се задржи променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Во текот на денот ќе  дува умерен до засилен ветер од јужен  правец, па температурите нема многу да се менуваат.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски.

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно сончево и топло – Временска прогноза за 18.6.2024

Дејан Дејан

Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 17.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе