Uncategorized Спорт Фудбал

Адеми најдобар фудбалер во Хрватска

Капитенот на загрепски Динамо и член на репрезентацијата на Македонија, Аријан Адеми е прогласен за најдобар фудбалер во Хрватска за годинава што изминува.

Во анкетата што ја организираше tportal.hr учествуваа капитените на сите клубови во националното првенство и секој од нив имаше право да гласа за петте најдобри доделувајќи им од 10 до два бода.

Македонскиот репрезентативец имаше најголем број на поени од можните 100 му припаднаа 66 и го освои првото место пред капитенот на Хајдук, Мијо Цакташ со 46, а третата позиција ја делат Франко Андријашевиќ (Ријека) и Кристијан Ловриќ (Горица) со по 18 поени.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе