ТАТКО

Филмот „Татко“ ја раскажува приказната на десетгодишниот Нори и неговиот татко Гзим кои за живот заработуваат продавајќи цигари во предвоено Косово. Гзим сакајќи да избега од минатото, планира да го напушти Косово без својот син, а момчето ќе стори сe за да го спречи својот татко во оваа намера. Се случува несреќа, која доведува до мачни ситуации и за двајцата…

Режија: Висар Морина; Улоги: Вал Малоку, Астрит Кабаши, Енвер Петровци, Адриана Матоши, Аурита Агуши, Арменд Исмаили, Албан Укај, Џевдет Јашари

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ