Филмови

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра на семејната фарма која е на работ на затворање. Еден ден ќе влезе во шталата и ќе ја најде како се крие озлогласената ограбувачка на банки, разбојничката Алисон Велс.

Таа е повредена, а нему веднаш му паѓа на памет идејата да ја предаде и да ја заме наградата за нејзината глава и така да ја спаси семејната фарма. Сепак, тој открива дека таа е многу повеќе од она што властите тврдат дека е и кога ќе побара помош од него, тој ќе ја ислуша нејзината приказна и ќе сфати дека мора да и помогне, без разлика што велат властите.  Јуџин ќе заљуби во убавата одметничка и со автомобилот на неговиот очув ќе тргне во бегство заедно со неа, со цел да стигнат до Мексико каде можеби живее и вистинскиот татко на Јуџин.

За да обезбедат пари за пат, ќе се обидат да ограбат банка, но работите ќе тргнат на полошо, ќе се случи уште едно убиство, а потерата ќе им биде зад петици.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЛАВОВСКА БОРБА – недела, 28 јули 2024 – 22:15

Дејан Дејан

СОПРУГАТА НА ШПИОНОТ-сабота, 27 јули 2024, 22:15

Дејан Дејан

ФЕСТИВАЛOТ НА РИФКИН -сабота, 27 јули 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе