Филмови

СТРАСТ – сабота, 15 јуни 2024 – 22:55

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината колешка Изабел и професионално и приватно, единствено затоа што сака да и се одмазди што имала афера со нејзиниот љубовник. Кристин прибегнува кон различни неморални средства кои ја наведуваат Изабел да стане емоционално вознемирена и да стане зависна од лекови за смирување. Кристин е пронајдена мртва, а Изабел е првата и единствена осомничена за убиството. Таа го признава убиството иако има алиби…

Номиниран за Златен лав на филмскиот фестивал во Венеција во 2012 година.

Филм на култниот режисер Брајан Де Палма.

Улоги: Рејчел МекАдамс, Номи Рапас, Пол Андерсон.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе