Промо тв Серии

ДНК – втора сезона

Во првата сезона, полицискиот началник Ролф Ларсен успева да ја открие вистината за исчезнувањето на неговата ќерка Андреа. Сите мислеа дека се удавила како доенче, но една мешаница ја натерала младата Полјачка Јулита да го земе бебето, верувајќи дека е нејзино.

Таа ја нарече Ханија и ѝ даде безбедно воспитување во Франција. Ролф ја следел својата ќерка, таа сега има шест години и е прваче. Иако сакаше да си го врати своето дете, не можеше да се натера себеси да го направи тоа затоа што девојчето беше среќно и не знаеше ништо за нејзиното данско потекло. Ролф беше само странец, а Ханија немаше начин да знае дека жената што ја одгледала всушност не е нејзина мајка.

Ролф ја носи тајната дека неговата ќерка е сè уште жива и огромна лична жртва и неподнослива дилема во однос на неговата поранешна сопруга Марија. Но, Ролф се плаши за последиците врз малото девојче ако Марија инсистира на нејзиното право, и го земе назад нивното дете…

 

СЕЗОНА 2

Ужасното откритие на 19 млади Виетнамци, осакатени и задушени во товарниот багаж на камион, го нарушува животот на Ролф на неколку начини, доведувајќи го до случај на трговија со луѓе и модерна трговија со робови, што станува длабоко лична.

Потрагата по виновниците нè води на патување во светот воден од криминални синдикати, од Виетнам до Балканот и ЕУ. Огромна трговија со човечки животи, каде таканаречените агенции за време на времето контролираат голем дел од пазарот на трудот продавајќи евтина работна сила со огромен профит. Цинична и сложена операција од повеќе милијарди која помага да се одржат општествата и нивната благосостојба, додека оние кои стојат зад неа ќе направат сè за да го заштитат нивниот бизнис.

И додека истрагата на Ролф, од една страна, нè води во потрага по трговците со луѓе, од друга страна, ние ја следиме борбата на Марио да се ослободи од неговиот брутален ропски живот. Сето тоа додека очајно се обидуваше да ја пронајде својата сестра, Нико, во странска земја, без друга мрежа освен луѓето што го шверцуваа.

По патот, работите се комплицираат поради дилемата со личноста на Ролф, а тајната на Ролф за Јулита и неговата ќерка во текот на целата сезона предизвикува тензија меѓу него и неговата поранешна сопруга Марија.

И додека коинциденциите продолжуваат да ги приближуваат двете паралелни дејствија, потрагата на Ролф по виновниците зад убиствата во камионот се поврзува со борбата на Марио против трговците со луѓе кои ја контролираат судбината на неговата сестра како робинка во данскиот бордел. Но, бидејќи истрагата на Ролф го оштетува бизнисот на трговците со луѓе, тие возвраќаат со закани. И кога обидот на Марко да го ослободи Нико станува фатален, паралелните линии на заплетот добиваат драматичен пресврт, во директен судир.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

СИНА МЕСЕЧИНА – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе