Временска прогноза

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд – Временска прогноза за 23.11.2021

Од денеска следува период на променлива временска состојба. Ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд.  Позастапени ќе бидат во  западните и јужните делови од земјата. Од вторник следува неколку дневен период со позитивни утрински температури.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно сончево и топло – Временска прогноза за 18.6.2024

Дејан Дејан

Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 17.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе