Временска прогноза

Сончево време – Временска прогноза за 21.11.2021

Неделата ќе ја завршиме со стабилно време. Утрото ќе биде постудено со температура само околу 0°C и по одделни котлини ќе има слаба магла. Но, во текот на денот ќе биде сочево со пријатна температура во интервал од 12 до 18°C.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска.

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Претежно сончево и многу топло, попладне во делови од земјата нестабилно – Временска прогноза за 24.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, во планинските подрачја локална нестабилност – Временска прогноза за 23.6.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала локална облачност и многу топло – Временска прогноза за 22.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе