Временска прогноза

На запад облачно, на исток повеќе сонце – Временска прогноза за 19.11.2021

Во западните делови ќе се задржи умерено до значително облечно, а во источните делови посончево. Ќе дува слаб до умерен а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Деталите во Телма МЕТЕО со–Елена Манојловски, во соработка со УХМР!

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Стабилно сончево и топло – Временска прогноза за 18.6.2024

Дејан Дејан

Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 17.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе