0М+ Магазин за родителство на Телма

Дејан Дејан

Mагазинoт за родителство 0м+ се емитува секој понеделник во 12 часот и 45 мин. Емисијата нуди информации за растот и развојот на бебињата и малите деца.

Мајките, татковците и членовите на потесното семејството во 0м+  добиваат корисна содржина која може да им помогне во различните фази на родителството: од бременоста, пораѓањето, грижата за новороденчесто, раното детство и периодот на училишна возраст на нивноо дете.

Во емисијата гостуваат стручни лица од разни области кои даваат концизни и јасни совети  како да се решат малите и големи родителски предизвици. Особен акцент е ставен на здравите детски оброци и начинот на нивна брза домашна подготовка.

Водителка е Марија Атанасовска. Сите емисии може да ги гледате со клик на фотографијата или на следниот линк.

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе