Временска прогноза

Утре ветровито – Временска прогноза за 20.11.2021

Во првиот ден од викендот ќе биде умерено облачно наутро, но околу пладне и попладне како резултат на ветерот, слаб до умерен, а вдолж Повардарието и повремено засилен, ќе има расчистување на обачноста и ќе има повеќе сонце.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Претежно сончево и многу топло, попладне во делови од земјата нестабилно – Временска прогноза за 24.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, во планинските подрачја локална нестабилност – Временска прогноза за 23.6.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала локална облачност и многу топло – Временска прогноза за 22.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе