Таг : Ukraina

Вести Свет

Десатанизација и дешејтанизација на Украина, нов поглед на рускиот повод за агресијата од советник во Кремљ

Дејан Дејан
Украина треба да се „десатанизира“ затоа што се претворила во „тоталитарна хиперсекта“, смета Алексеј Павлов, помошник секретар во Рускиот национален совет на безбедноста, кој пак...
Вести Македонија Најважни

Воено злосторство- Пендаровски меѓу 11-те претседатели од источна Европа кои заеднички го осудија бруталниот руски напад врз цивили низ цела Украина

Дејан Дејан
Претседателот Стево Пендаровски е еден од 11-те претседатели на држави од источна Еуропа кои го осудија вчерашниот руски брутален напад врз цивилни цели низ цела...
Вести Најважни Свет

Бајден: Путин е во ќош, планира сајбер напади врз САД и биолошко оружје врз Украина

Дејан Дејан
Населението да се подготви за неселективно руско гранатирање на цивилните објекти. Украинската армија утринава со најново предупредување до украинскиот народ – се очекува руските сили...
Вести Свет

Има промена во преговорите, тврди украинскиот преговарач Подољак

Дејан Дејан
По 26 дена војна, има одредени промени во мировните преговори, изјави украинскиот преговарач Михаил Подољак за Би-Би-Си.  „Отпорот на Украина ја принуди Русија поадекватно да...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе