Таг : pregovori

Вести Свет

Има промена во преговорите, тврди украинскиот преговарач Подољак

Дејан Дејан
По 26 дена војна, има одредени промени во мировните преговори, изјави украинскиот преговарач Михаил Подољак за Би-Би-Си.  „Отпорот на Украина ја принуди Русија поадекватно да...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе