Таг : Pendarovski

Вести Македонија Најважни

Воено злосторство- Пендаровски меѓу 11-те претседатели од источна Европа кои заеднички го осудија бруталниот руски напад врз цивили низ цела Украина

Дејан Дејан
Претседателот Стево Пендаровски е еден од 11-те претседатели на држави од источна Еуропа кои го осудија вчерашниот руски брутален напад врз цивилни цели низ цела...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе