Таг : gjavol

Вести Свет

Десатанизација и дешејтанизација на Украина, нов поглед на рускиот повод за агресијата од советник во Кремљ

Дејан Дејан
Украина треба да се „десатанизира“ затоа што се претворила во „тоталитарна хиперсекта“, смета Алексеј Павлов, помошник секретар во Рускиот национален совет на безбедноста, кој пак...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе