Притвор од 30 дена за Исмет Гури – прифатено барањето на ОЈО за екс заменик директорот на УЈП

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Основното јавно обвинителство (ОЈО) за Исмет Гури и му одреди 30 дена притвор. Притвор, покрај за поранешниот заменик директор на УЈП, е одреден и за уште две лица кои утрово, исто така, беа успасени во акцијата на  МВР и Обвинителството, со која … Продолжи со читање Притвор од 30 дена за Исмет Гури – прифатено барањето на ОЈО за екс заменик директорот на УЈП