„ Златен објектив “ за Елена Дончева и Димитар Грбевски

Монтажерот Димитар Грбевски и костимографката Елена Дончева, се годинашни добитници на наградата Златен објектив, што ја доделува Кинотеката на Северна Македонија, за исклучителен придонес во развојот на домашната кинематографија. Наградите ќе им бидат доделени на лауреатите, во четврток на пладне во Кинотеката.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ