Жбогар: Законот за обвинителството ќе биде донесен со консензус

Случајот Рекет покажува дека јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Се надева дека законот за обвинителството ќе биде донесен со консензус.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ