ЖАРИШТЕ

Откако ќе го прочитаат тестаментот на мајка си , Симон и Жан тргнуваат на пат за да ги исполнат нејзините необични желби. Набргу се шокирани од последните бизарни инструкции кои им ги оставила и начинот на кој сака да биде погребана. Не пропуштајте ја драмата која беше номинирана за „Оскар“

Режија: Дени Вилнев ; Улоги: Лубна Азабал, Мелиса Десурмо-Пулин, Максим Гаудет

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ