ЖАБА

Зеко е воен ветеран со ПТСН и деновите ги поминува работејќи во мала берберница. Се наближува Бајрам и тој го кани неговиот брат Брацо и пријателот Шваба со цел да го искористи празничното расположение за да го изведе на прав пат брат му кој е коцкар и алкохоличар. Но, Брацо се спротиставува и доаѓа до редица конфликти.

Режија:Елмир Јукиќ; Улоги: Емир Хаџихафизбеговиќ, Александар Сексан, Мирсад Тука

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ