Зградата на ВМРО-ДПМНЕ е под хипотека, но долговите се исплаќаат навреме-тврди Мицкоски

Зградата на ВМРО-ДПМНЕ е под хипотека, имаат долг од 8 милиони евра, но Мицкоски тврди дека навреме си ги исплаќаат долговите. Кампањата ќе ја финансираат како и досега – од членарини на членството, донации и комерцијален кредит.

На прашањето, дали би прифатил донации и од контроверзни личности, Мицкоски одговори дека, на веб страницата на партијата е објавена сметката на која може да донира секој што сака.

Деновиве партискиот потпретседател изјави дека долгот на партијата е направен главно за изборни цели.

Далиборка Демјанска Цветановска

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ